Doporučený postup údržby foliovaných dvířek

O údržbě dvířek lze říci, že je velice snadná, ale i zde platí několik pravidel, která je potřeba dodržovat, aby dvířka vypadala co nejdéle „jako nová“.

Obecně o všech typech dvířek platí, že je čistíme jemnou vlhkou čistou utěrkou s přidáním běžného saponátu (např. Jar). Hlavní zásadou je, že se k čištění nesmí používat prostředky, obsahující brusivo (tzv. tekuté prášky), aby nedošlo k poškrábání. Také v žádném případě nepoužívejte čistidla na bázi rozpouštědel (technický benzín, aceton), protože dojde k nevratným změnám povrchu naleptáním.

Foliovaná dvířka v lesklém a matném provedení jsou chráněna z výroby tzv. krycí ochrannou fólií, kterou snímejte až po montáži. Ještě zhruba 4 týdny po jejím odstranění dochází k tzv. vyzrání tenké povrchové vrstvy laku. Proto pokud je čištění nutné, provádějte ho s velkou opatrností.  

MDF desky mají technologicky větší tvrdost a hustotu na povrchu, než ve svém středu. Hrany a frézovaná místa se proto mohou po nanesení folie jevit jako mírně nerovná (efekt pomeranč). Toto může být obzvláště patrné na lesklých fóliích. Tento jev není výrobní vadou pro uplatnění reklamace.

logo Luceo - patička © LUCEO, s.r.o. 2020