Nitra, nejdražší výstava nábytku v Evropě?

30.3.2014

Letošní výstava Nábytok a bývanie 2014 na výstavišti Agrokomplexu v Nitře nebyla pro vystavovatele rozhodně lacinou záležitostí. Průměrná cena pronájmu plochy v době výstavy (11. – 16. 3. 2014) se pohybovala kolem 70,- EUR/m2, což je zhruba o 50-60% více, než například v Paříži, Stockholmu a nebo Poznani. Očekávaná návštěvnost zhruba 70 000 návštěvníků však podnítila i letos více než tři stovky vystavovatelů zaujmout svou expozicí.

Největším trhákem, letos již 24.ročníku výstavy, byl bezesporu kousek od špičkového italského designera Giuseppe Nicolettiho – sedací souprava za téměř 11 000 EUR. Ne méně obdivovaným kouskem pak byl lustr se Swarovského elementy, kdy každý jednotlivý křišťálový kousek měl vygravírované logo, váhu úctyhodných 38kg, na výšku 147cm a průměr 110cm. S obdivem jsme se zastavili i u expozice s dřevěným umyvadlem i vanou. Organický design ze dřeva nadstandardní kvality působil skutečně neobvykle luxusně.

Naše průzkumná mise však měla zacíleno na trendy v oblasti kuchyňského a koupelnového nábytku. Asi Vás nepřekvapí, že většina námi oslovených vystavovatelů se domnívá, že letos a zcela jistě i v příštím roce, se na výsluní budou hřát vysoce lesklé materiály. Designéři si pohrávali s odvážnými kombinacemi lesklých folií a lisované, výrazně strukturované dýhy, k vidění byla často dvířka lakovaná, také v provedení vysoký lesk.

A jak to s trendy letos vidíte Vy? Jste dobře připraveni na Vaše orientované a náročné klienty? Zkontrolujte si, zda máte po ruce praktické vzorníky a vzorové sady, které Vám budou nejenom letos pomáhat při realizaci Vašich design projektů!

O autorce

„Zkušenosti z obchodu a managementu jsem získala na různých pozicích v oblasti IT a energetiky. Trvale usiluji o rovnováhu ve všech oblastech života. Zjistila jsem, že začátkem všech úspěchů je touha. Stále mám na paměti, že slabá touha přináší slabé výsledky, podobně jako malý ohýnek vydává málo tepla.“

Jana Lančová , ředitelka společnosti

© LUCEO, s.r.o. 2024