Luxusní návnada pro ruskou klientelu? Milano 2014

29.4.2014

Vzrušení, očekávání, nabuzení obchodníci, vehementní načechrávání výstavního peří vystavovatelů…to vše jsme navnímali hned po vstupu na výstavu. Nebylo těžké si uvědomit kdo a z jakého trhu je cílovou skupinou. Rusové si oblíbili přepychový a elegantní styl italského nábytku a dokud bude v Rusku dostatek ropy, budou bohatí Rusové v Miláně rádi utrácet , a to nejen za nábytek. 

S naším měkkým akcentem a slovanskými rysy jsme budili očekávání u nejednoho stánku :-), tedy do doby, než jsme se přihlásili k naší milé vlasti. Zklamáni z nepříliš profi jednání jsme však nebyli dlouho. Naštěstí jsme narazili i na obchodníky, kteří nám rádi prozradili, s jakými novinkami letos přijeli a jak to vidí s trendy pro nadcházející období.

Většina oslovených vystavovatelů se shodla na tom, že spojení kuchyně a obývacího pokoje si vynutilo potlačení typických kuchyňských prvků. Spotřebiče nyní splývají s nábytkem v barvě kuchyně, klasický nerez potlačily skleněné plochy. Mizí úchytky a jejich funkci nahrazují různé integrované dotykové systémy. Robustní desky mnohdy nahrazují tenké, často nemající tloušťku víc než sedm milimetrů. Kvalitní materiály a dokonalé zpracování, které využívá různá zkosení, však nijak neovlivňuje nosnost nebo stabilitu desek, ať již jídelních, pracovních nebo policových. Za zmínku stojí i zcela nový materiál pro úpravu povrchu interiérových dvířek - EKO malta. EKO malta má minerální bázi, vyniká vysokou odolností vůči otěru, žáru i vlhkosti, navíc je z 40% tvořena recyklovatelnými materiály.

Atmosféru, letos již 50. ročníku veleúspěšné výstavy, jsme se snažili zachytit naší kamerou, ale není nad osobní zážitek! Tak příští rok, u dobré kávy v Miláně, na viděnou!

Video z veletrhu

© LUCEO, s.r.o. 2024